Makijaż ślubny

Skupimy się tutaj na aspektach, które są istotne w sytuacji, gdy wybierasz się na makijaż do wizażystki.

Samodzielne wykonywanie makijażu, to dużo bardziej skomplikowana kwestia. My jesteśmy zdania, że najlepiej oddać tę kwestię profesjonalistce. W obliczu ślubnego stresu, nawet, jeżeli masz wprawę w wykonywaniu makijażu, to zadanie może okazać się znacznie trudniejsze niż na co dzień.

Makijaż ślubny - przygotowanie skóry

Myślisz, że przygotowania skóry przed makijażem zaczynają się na dzień czy tydzień przed ślubem? To zdecydowanie za późno! Przygotowania skóry do makijażu ślubnego powinnaś zacząć co najmniej miesiąc wcześniej, szczególnie, jeżeli nie jest Ci po drodze z codzienną, nawilżającą pielęgnacją skóry twarzy.

Szybkie wskazówki dotyczące makijażu ślubnego:

  • Jeżeli planujesz zabiegi takie jak karboksyterapia czy mezoterapia lub inne, mocniej ingerujące w skórę twarzy, wykonaj je co najmniej miesiąc wcześniej. Nigdy nie wiesz, jak Twoja skóra zareaguje, a także, jak szybko się zregeneruje po zbiegu.
  • Jeżeli jest taka potrzeba, tydzień lub dwa tygodnie przed wykonaniem makijażu ślubnego wybierz się na depilację wąsika.
  • 3 dni przed ślubem wyreguluj brwi i nałóż hennę.
  • Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, pielęgnację skóry musisz zacząć wcześniej, niż na dzień przed ślubem. Głębokie nawilżenie to podstawa dobrego ugruntowania makijażu ślubnego. Postaraj się, aby nawilżanie stało się Twoim stałym nawykiem.
  • Przez kilka dni przed ślubem wykonuj peeling skóry. Na tydzień przed możesz pokusić się o ten o grubszych drobinkach peelingujących, im bliżej ślubu, stawiaj na coś delikatniejszego, aby nadmiernie nie podrażnić twarzy.
  • Przed ślubem staraj się nie używać nowych kosmetyków. Nigdy nie wiesz, jak Twoja skóra zareaguje, czy nie nastąpi reakcja alergiczna.
  • Bardzo duże znaczenie mają Twoje nawyki żywieniowe. Przed ślubem staraj się odżywiać zdrowiej. Co najważniejsze, nie zapominaj o nawadnianiu organizmu – pij dużo wody, najlepiej z cytryną! To oczyści Twój organizm z toksyn.
  • Wyśpij się! Banał, jednak jakże ważny! Żaden makijaż nie jest w stanie zakryć oczu przekrwionych ze zmęczenia.
  • W swojej pielęgnacji nie zapomnij również o ustach. Możesz wykonać domowej roboty peeling z miodu i cukru, a następnie nawilżyć usta pomadką. Takie przygotowanie to najlepsza baza przed nałożeniem szminki, szczególnie w intensywnym kolorze.

Makijaż ślubny - fakty

  • Makijaż ślubny powinien należeć do tych mocniejszych, ponieważ ma to duży wpływ na to, w jaki sposób zaprezentuje się na zdjęciach i w kamerze. Zwykle nie jesteśmy tego świadomi, jednak zarówno kamera, jak i aparat spłaszczają nasze kontury. Mocniejszy makijaż jest w stanie je podkreślić.
  • Zaplanuj makijaż po wizycie u fryzjera. Przygotowania fryzury ślubnej z użyciem ciepła mogłyby go naruszyć.
  • Zdecyduj się, co będzie grało pierwsze skrzypce w Twoim makijażu – usta czy oczy? Jeżeli stawiasz na czerwone usta, niech makijaż oczu będzie delikatniejszy. Zależy Ci na ciemnym makijażu oka i bogatym wachlarzu rzęs – postaw na usta w naturalnym kolorze. To zagwarantuje Ci elegancki wygląd pełen klasy.
  • Mówiąc o kolorach – jeżeli stawiasz na usta o intensywnej barwie, ustal z wizażystką, jaka szminka i konturówka będzie użyta do Twojego ślubnego makijażu. Powinnaś zaopatrzyć się w taką samą, by po posiłkach poprawić makijaż ust.

Makijaż próbny – tak czy nie?

Makijaż próbny pozwoli Ci w pełni wyobrazić sobie to, jak będziesz wyglądać w dniu swojego ślubu. Nie jest to koniecznie, jednak, szczególnie, jeżeli na co dzień się nie malujesz, powinnaś sprawdzić, jak Twoja skóra reaguje na makijaż. To również dobry moment na poznanie kosmetyków, które będą użyte do Twojego makijażu ślubnego.

 

Makijaż ślubny Kraków - cena

Makijaż ślubny, wieczorowy 200-250 zł
Makijaż próbny 200 zł

 

Zobacz także naszą atrakcyjną ofertę pakietów ślubnych! 

Pakiety ślubne